Kolejny sukces Game Over

Data: 11-12.02.2017
Miasto: Rybnik
Zwycięzca:

Dziewiąta edycja turnieju GAME OVER okazała się bardzo udaną imprezą. W zawodach łącznie w dwóch grupach zagrało 88 zawodników. Uczestnicy reprezentowali 37 klubów z całego kraju. Między innymi z Opola, Wrocławia, Łodzi, Katowic, Oławy, Cieszyna, Zgierza, Krakowa. W turnieju zagrało również dwóch zawodników z Ukrainy.
Turniej cieszy się dużą popularnością z uwagi na możliwość walki o kategorie szachowe, a przede wszystkim dzięki możliwości powiększenia rankingu międzynarodowego Elo.
W grupie A zwycięzcą został rozstawiony z numerem 5, kandydat na mistrza(Elo 2089), reprezentant MKSz Diagonalia Imielin – Dawid Gondzik. Druga miejsce zajął kandydat na mistrza Piotr Mucha (Elo 2172) z Hetmana Katowice, który walkę o zwycięstwo przegrał gorszą o pół punktu wartościowością dodatkową. Obaj zawodnicy zgromadzili 4,5 punktu z 5 partii.
W grupie B ( do 1700 Elo ) zwyciężył jeden z faworytów, grający z numerem 2 Kacper Racławicki (Elo 1689) z Rodła Opole.
Zwycięstwo nie przyszło łatwo, a o podziale miejsc na podium zdecydowało wartościowanie dodatkowe ponieważ aż trzech graczy zgromadziło na finiszu po 4,5 punktu z 5 rund.
Kolejny turniej będzie X – jubileuszową edycją, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

Szczegóły wyniki i przebieg turnieju można prześledzić na stronie turnieju.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju.

image001