GAME OVER VII

Data: 21-22. XI. 2015
Miasto: Rybnik
Zwycięzca:

Game Over VII przeszedł do historii, jako kolejny bardzo udany turniej. W imprezie udział wzięło 75 zawodników i zawodniczek z całej Polski m.in. z Wrocławia, Legnicy, Katowic, Tarnowa, Kobierzyc, Krakowa, Cieszyna, Byczyny. Turniej został podzielony na dwie grupy zgłoszone do klasyfikacji rankingowej fide co oznacza, że każdy uczestnik zawodów mógł walczyć o kolejne punkty do swojego rankingu, a zawodnicy bez rankingu mieli możliwość uzyskania rankingu międzynarodowego po raz pierwszy. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z tempem gry 60 minut na partię dla każdego zawodnika plus 30 sekund bonifikaty za każde wykonane posunięcie.

Turniej okazał się dużym sukcem sportowym. Wielu zawodników wypełniło normy (lub normy cząstkowe) na wyższe kategorie szachowe. Są to: Mariusz Wojkowski norma na I, Bartosz Norek norma na I, Mateusz Bober  norma na I, Martyna Jędrzejko  norma na I, Andrzej Wółkowski  norma na II, Igor Rybak  norma na II, Kowalczyk Barbara  norma na II, Rafał Bulenda norma na IV, Piotr Nowak  norma na IV oraz Emilia Dyląg norma na KM !

W grupie A zwyciężył K Piotr Mucha z Hetmana Katowice, a w grupie B Bartosz Norek z Akademii Szachowej Gliwice. Oboje wygrali bezapelacyjnie gromadząc komplet punktów 5/5.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za wybór naszego turnieju i zapraszamy na kolejne imprezy. Prosimy również o przekazanie krytycznych uwag dotyczących organizacji turnieju, abyśmy mogli ciągle ulepszać ten i inne turnieje.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Więcej szczegółów i wyniki turnieju można znaleźć na stronie turniejowej poniżej

Game OVER VII