Game Over VIII

Data: 16-17.04.2016
Miasto: Rybnik
Zwycięzca:

Game Over VIII zakończony. W imprezie udział wzięło 93 zawodników i zawodniczek z całej Polski m.in. z Wrocławia, Katowic, Kobierzyc, Krakowa, Olkusza, Opola, Przeworska. W zawodach większą część uczestników stanowili juniorzy. Wśród nich wielu uczestników i medalistów tegorocznych finałów Mistrzostw Polski Juniorów. Turniej został przeprowadzony w dwóch grupach zgłoszonych do klasyfikacji rankingowej Fide. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z tempem gry 60 minut na partię dla każdego zawodnika plus 30 sekund bonifikaty za każde wykonane posunięcie.

W grupie A zwyciężył  jeden z faworytów, rozstawiony z numerem drugim K Henryk Samborski z Ogniska Rydułtowy, który zgromadził 4,5 punktu. Sensacyjnym zwycięzcą grupy B został Jakub Dyrda z Rybnika, również z dorobkiem 4,5 punktu. Jakub startował w imprezie z 68 numerem startowym, a mimo to został zwycięzcą. Takie sytuacje w turniejach zdarzają się niezmiernie rzadko. Jakub w turnieju uzyskał wynik rankingowy dający normę na I kategorię, co dla zawodnika posiadającego kategorię IV jest wynikiem znakomitym. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w  turnieju i zapraszamy na kolejne imprezy.